fbpx
Menu Zamknij

Pompy ciepła powietrzne

Kilka słów o powietrznych pompach ciepła?

Powietrze na zewnątrz budynku służy do ogrzewania, jak i do chłodzenia pomieszczeń. Ujemne temperatury nie stanowią problemu gdyż powietrze zawiera ciepło, które można odebrać dzięki pompie ciepła typu powietrze/woda, lub powietrze /powietrze a następnie wykorzystać je do grzania budynku oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej CWU do zasobnika. Ta sama pompa ciepła może być wykorzystana jako jednostka chłodząca, klimatyzując dom w okresie letnim .
Pompy ciepła powietrze/powietrze i powietrze/woda jako źródło ciepła wykorzystują powietrze z otoczenia, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora poziomego gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz budynku spada do -30 C i niżej.  Pompy ciepła powietrzne stanowią znakomitą alternatywę dla pomp gruntowych, gdy działka jest mała i nie ma żadnej możliwości wykonania wymiennika gruntowego. Koszt całkowity inwestycji jest niższy niż w przypadku pomp gruntowych, o kwotę dolnego źródła którą warto zainwestować w panele fotowoltaiczne aby uzyskać prawie bezpłatną eksploatację.

My jako firma instalująca powietrzne pompy ciepła posiadamy wszystkie uprawnienia wynikające z ustawy o F-gazach. Prosimy pamiętać, że to Państwo staniecie się operatorem urządzenia i będziecie ponosić odpowiedzialność kto zainstalował urządzenie.

Jak działa pompa ciepła powietrze/woda?

Czynnik chłodniczy w jednostce zewnętrznej odzyskuje ciepło z powietrza zewnętrznego , a następnie spręża je, co powoduje wzrost temperatury. Gorący czynnik chłodniczy zaczyna wrzeć . Gaz powstający podczas wrzenia jest kierowany do zasilanej elektrycznie sprężarki. W wyniku sprężania gazu rośnie ciśnienie oraz znacznie wzrasta jego temperatura, od 5°C do ok. 80°C. Ze sprężarki gaz jest wtłaczany do wymiennika ciepła (skraplacza), gdzie oddaje energię cieplną do systemu grzewczego budynku, po czym ulega schłodzeniu i skrapla się. Energia cieplna wytwarzana przez czynnik chłodniczy w skraplaczu jest odbierana przez wodę w systemie grzewczym (czynnik grzewczy), (G). Czynnik grzewczy krąży w obiegu zamkniętym i przenosi energię cieplną podgrzanej wody do ogrzewacza c.w.u. i grzejników/ogrzewania podłogowego budynku (I/H).
W przypadku powietrznych pomp ciepła ze zintegrowaną funkcją chłodzenia istnieje możliwość odwrócenia procesu, wówczas czynnik chłodniczy w jednostce zewnętrznej odzyskuje ciepło z wody instalacyjnej, które następnie wyrzucane jest na zewnątrz i w wyniku tego pompa ciepła realizuje funkcję chłodzenia. Nowoczesne pompy ciepła skutecznie działają do temperatury -20C i nawet niżej.

pompy ciepła

Jakie oferujemy powietrzne pompy ciepła?

Ciepło najwyższej klasy
Pompy ciepła od NTS-Energy to certyfikowane urządzenia przełomowej jakości technologicznej, które spełnia surowe, unijne normy jakości i posiada certyfikat Eurovent.

Oferujemy Ci pompy o najwyższej klasie energetycznej A+++, które dają niespotykaną oszczędność i bezobsługowość, a także wydajność, która doskonale ogrzeje dom najniższym kosztem.

Nasze pompy ciepła, bufory, zasobniki to produkty najwyższej jakości. To daje Ci pewność ciepła, jakości i sprawności całej instalacji przez lata. Podejmij działanie już dziś i uwolnij się od rachunków i zależności. Umów się na audyt energetyczny już dzisiaj poprzez nasz formularz.

Jakiej mocy i marki zamówić powietrzną pompę ciepła?

O to już się nie musisz martwić. Na to pytanie odpowiedzą nasi specjaliści. A wybór pomp ciepła mamy duży, najlepszych producentów: Hitachi, Mitsubishi, Samsung, Alpha Innotec, Nibe i wiele innych…Po Twojej stronie tylko wypełnienie formularza bezpłatnej wyceny.

Jakie poniosę koszty związane z dostawą i montażem pompy ciepła powietrznej?

Na obecną chwilę większość kosztów można odzyskać dzięki dotacją. My pomagamy w pozyskaniu dotacji i przygotowaniu wniosku. Wypełnij formularz i dowiedz się więcej  lub poczytaj o dotacjach i aktualnych programach na naszej stronie : 

Przydatne linki:

Nasza pełna oferta: