fbpx
Menu Zamknij

Zasobniki do CWU INOX dedykowane do pomp ciepła

Szeroko wykorzystywane w pompach ciepła – zasobniki ze stali nierdzewnej to wysokiej jakości zbiorniki, które charakteryzują się najwyższym poziomem sprawności, a także estetycznym wyglądem. Dostarczane przez nas produkty wykonane zostały precyzyjnie, zgodnie z wytycznymi NTS przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Zastosowanie w instalacjach zbiorników NTS modele 200l, 250l i 300l gwarantuje szybkie nagrzewanie wody użytkowej wewnątrz zasobnika, a opcjonalnie wbudowana grzałka zupełną likwidację bakterii Legionella.

Dzięki nim możliwe jest utrzymanie wysokiej temperatury wody z małymi stratami dobowymi. Po ogrzaniu może być ona wykorzystywana w gospodarstwie domowym, do gorącej kąpieli lub prysznica. Jest to możliwe dzięki wysokiej wydajności wężownicy o dużej powierzchni (do 3,2 m kw.). Umożliwia ona podłączenie urządzeń wymagających dużego odbioru ciepła, np. kotłów kondensacyjnych. Zapraszamy do poznania zasobników do pomp ciepła wykonanych ze stali nierdzewnej z NTS Energy.

Decydując się na zakup produktów z naszej oferty możesz skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców, którzy precyzyjnie dobiorą odpowiedni sprzęt. Wymiennik wybiera się na podstawie jego powierzchni. Aby kupić taki o odpowiedniej wielkości konieczne jest przemnożenie 1kW energii cieplnej urządzenia przez wartości 0,25-0,3 powierzchni wężownicy. Wzór ten jest stosowany przy sprężarkach On/Off. W przypadku sprężarek inwerterowych, wszystko zależy od zakresu modulacji, chociaż podczas doboru sprzętu – można również przyjąć wartość 0,14-0,25 mkW /1 kW mocy pc w zależności od producenta.

Dostarczane przez nas zasobniki ze stali nierdzewnej do ciepłej wody mają wszystko czego tylko potrzeba – uchwyty ułatwiające transport, króćce przyłączeniowe, które przekładają się na wygodny oraz prosty montaż oraz wbudowany termometr manualny, dzięki któremu możliwy jest odczyt temperatury. Co więcej płaszcz ze stali galwanizowanej to wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami, a także wyjątkowo estetyczny wygląd. Dzięki izolacji termicznej z pianki poliuretanowej zbiorniki dostarczane przez nas gwarantują najwyższy poziom efektywności energetycznej – ciepła woda dłużej utrzyma swoją temperaturę!

 • Wbudowana grzałka z termostatem 3 kW ( opcja )
 • Wbudowany manometr : temperatura – 1/2″
 • Wbudowana anoda magnezowa na start. ( w późniejszym użytkowaniu nie wymagana wymiana jak w przypadku zasobników emaliowanych )- 3/4″ ( opcja)
 • Zawór bezpieczeństwa – 3/4″ ( opcja)
 • Zawór upustowy – 3/4″
 • Cyrkulacja CWU  – 1″                        
 • Zasilanie i powrót wężownicy – 1″
 • Zasilanie ( zimna woda) – 1″
 • Zasilanie instalacji ( ciepła woda) – 1″
 • Spust w dolnej części – zawór – 3/4 „
 • zawór bezpieczeństwa 3/4″
 • Pochwa na czujniki x 2 szt. – 1/2″
   Króćce przyłączy w jednej linii ( łatwość montażu)

Gwarancja producenta 2 lata!

Gwarancja

Karty techniczne zasobników CWU

Etykiety energetyczne zasobników CWU

Zasobniki CWU marki Hitachi

Zasobniki ciepłej wody użytkowej INOX produkowane według wytycznych HITACHI  ze stali nierdzewnej to zbiorniki charakteryzujące się najwyższą sprawnością oraz estetycznym wyglądem.

Wysokiej klasy stal nierdzewna stanowi maksymalne zabezpieczenie zasobnika przed korozją wydłużając maksymalnie jego żywotność. Hitachi udziela 3,5 letniej gwarancji na zbiorniki CWU ze stali nierdzewnej.         Wężownica ze stali nierdzewnej o wysokiej wydajności i odpowiedniej powierzchni umożliwia podłączenie urządzeń wymagających dużego odbioru ciepła, np. pomp ciepła, kotłów kondensacyjnych. 

Manualny termometr gwarantuje odczyt temperatury  bez konieczności stosowania dodatkowych czujników. Izolacja termiczna gr. 50 mm z pianki poliuretanowej gwarantuje najwyższy poziom efektywności energetycznej i niskie straty postojowe. Króćce przyłączeniowe w jednym rzędzie sprawiają, że montaż jest łatwy i wygodny. Płaszcz ze stali galwanizowanej zapewnia maksymalną ochronę przed uszkodzeniami oraz estetyczny wygląd dzięki możliwości łatwego czyszczenia. Standardowo urządzenie wyposażone jest w płaszcz w kolorze hydroboxu pompy ciepła.

Zasobniki CWU DHWT (200-300)S-3.0H2E ze stali nierdzewnej ASI 304 dedykowane do pomp ciepła HITACHI o pojemnościach:

 • pojemność 200 litrów/wymiennik ciepła-  wężownica stal nierdzewna o pojemności 9,8l -1,4m2 dedykowana do pomp ciepła Hitachi o mocy grzewczej: 4,3kW; 6kW; 8kW
 • pojemność 300 litrów /wymiennik ciepła- wężownica stal nierdzewna o pojemności 12l-1,9m2 do wszystkich pomp ciepła z katalogu Hitachi.

Budowa zasobnika CWU ze stali nierdzewnej: