fbpx
Menu Zamknij

Klimatyzacja do domu i biura wybór urządzenia.

Poczuj komfort latem po montażu klimatyzacji.

Urządzenia, które dostarczamy i montujemy, w upalne dni potrafią przynieść ogromną ulgę od piekącego słońca. Montaż klimatyzatorów nie jest jednak łatwą, a tym samym tanią sprawą. Bez względu czy do biura, lub dla domu warto postawić na tę inwestycję, aby cieszyć się latem przyjemnym chłodem. Jest to szczególnie istotne w różnych zakładach pracy, aby zapewnić podwładnym komfortowe warunki pracy. Te z kolei powinny przełożyć się na ich wydajność. Klimatyzacja do domu czy do biura wymaga pewnych nakładów pieniężnych. Dodatkowym atutem nowoczesnych klimatyzatorów jest funkcja grzania. Można ją wykorzystać w okresach przejściowych wiosną i jesienią do ogrzewania niskim kosztem pomieszczeń w których są zamontowane. Posiadają też funkcję jonizacji powietrza, usuwania grzybów czy też antybakteryjną. Wszystko zależy od rodzaju zainstalowanych filtrów. Mają wbudowane czujniki podczerwieni do monitorowania obecności. A w połączeniu z programem „śledzenia” mogą dystrybuować powietrze w komfortowy sposób dla użytkownika. Dzięki modułowi Wi-Fi możemy zdalnie zarządzać wszystkimi funkcjami.

W koszty montażu klimatyzacji do biura i domu wchodzą między innymi takie czynniki, jak:

 • przygotowanie do pracy,
 • zapewnienie potrzebnych materiałów takich jak rury miedziane chłodnicze, maskownice rur, stojak lub stelaż ścienny agregatu, taca ociekowa pod agregat
 • zużycie specjalistycznych narzędzi podczas montażu,
 • podłączenie instalacji elektrycznej,
 • napełnienie azotem, próba ciśnieniowa,
 • wytworzenie próżni,
 • założenie grawitacyjnego odprowadzenia skroplin, lub montaż pompki skroplin,
 • sprawdzenie poprawności działania,
 • kontrola szczelności instalacji chłodniczej,
 • klimatyzator jednostka wewnętrzna i agregat

Do wyżej wymienionych kosztów może okazać się, że koniecznie trzeba będzie doliczyć prace, które ingerują w samą architekturę budynku. Chłodzenie pomieszczenia wymaga odprowadzenia ciepłego powietrza na zewnątrz, do tego z kolei będzie potrzebne miejsce na rury. Rurę cieczową i gazową dzięki którym ciepło jest transportowane poprzez chłodziwo do jednostki zewnętrznej czyli agregatu.

I rzecz najważniejsza to dobór klimatyzatora, a ściśle mówiąc jego mocy chłodniczej. W ramach naszej oferty jest bezpłatny.

Montaż klimatyzatorów do biura i do domu od NTS-Energy – nie tnij kosztów!

Wiele osób decyduje się na założenie tego urządzenia starając się uzyskać jak najniższą cenę. Robią to na przykład poprzez wybór tańszego sprzętu. Próbują również zamontować klimatyzatory do domu na własną rękę na podstawie poradników, które można znaleźć w sieci. Poradniki jednak te nie mówią jednego – nie zawsze warto aż tak oszczędzać! Postawienie na fachowców w branży przekłada się przede wszystkim na wybór sprzętu, który będzie służył przez długi czas. Co więcej, fachowcy wyposażeni są w specjalistyczne narzędzia, dzięki którym wszystkie prace przebiegają szybciej, sprawniej, a także będą z całą pewnością zrobione lepiej.

Chociaż wybór specjalistycznej firmy jest droższym rozwiązaniem, to jednak w ujęciu długoterminowym przekłada się na większe oszczędności. W przeciwieństwie do montażu klimatyzacji do domu lub dla biura na „własną rękę”. Do zalet wyboru specjalistów można wliczyć również fakt, iż urządzenie jest objęte gwarancją do czasu, gdy jego instalacją zajmują się osoby posiadające odpowiednie, potwierdzone uprawnienia. Aktualnie już nie można kupić urządzenia w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych art. 13 i 13a Art. 11 ust. 5 rozporządzenie parlamentu europejskiego i rady (UE) nr 517/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych i uchylenia rozporządzenia (WE) nr 842/2006.

Dlaczego warto postawić na zakup klimatyzatora wraz z montażem od NTS-Energy?

Bez względu na to czy chcesz cieszyć się przyjemnym chłodem w domu lub zapewnić komfort pracownikom w biurze, warto postawić na firmę instalacyjną. Firmę która oferuje zarówno potrzebny sprzęt klimatyzacyjny, jak i wykonuje usługę instalacji. Wynika to przede wszystkim z tego, że usługa montażu posiada obniżona stawkę VAT tylko 8%, co jest dużą różnica w przypadku, gdy zakupu dokonuje klient indywidualny ze stawką 23%. Ponadto decydując się kompleksowo na usługi firmy, gwarancja obejmuje nie tylko urządzenie, ale również całą wykonaną pracę, czyli montaż sprzętu chłodzącego w biurze lub domu. Co więcej, w takim przypadku również można liczyć na mniejsze koszty – dojazdu, materiałów, zużycia narzędzi.

Co oznaczają skróty typu RAC, CAC, PAC itp..to określenia stosowane przez różnych producentów urządzeń klimatyzacyjnych.

 • RAC (Residential Air Conditioners) – to grupa klimatyzatorów przeznaczona dla odbiorców indywidualnych (klimatyzacja domów i mieszkań) i biznesowych (małe sklepy i biura) do montażu w mniejszych pomieszczeniach.
 • CAC (Ceiling Air Conditioners) – seria urządzeń typu monosplit przeznaczonych do zabudowy. Są to urządzenia kasetonowe, kanałowe, konsole, urządzenia przypodłogowe i przysufitowe.
 • PAC (Packaged Air Conditioners) – to klimatyzatory stworzone z myślą o zastosowaniach biznesowych i przemysłowych – duże biura, restauracje, sale konferencyjne, pomieszczenia techniczne itp.
 • FJM (Free Joint Multi) Split Systems – grupa urządzeń które w róznych konfiguracjach mogą tworzyć system multisplit. Określenie FJM jest skrótem określającym urządzenia klimatyzacyjne multi firmy Samsung.
 • VRF (Variable Refrigerant Flow) – to system klimatyzacyjny z przeznaczeniem dla rozległych obiektów mieszkalnych, biurowych, biznesowych, w którym charakterystyczną cechą układu jest zmienna ilość pzepływu czynnika chłodniczego. Możliwości, zakres produktów i zastosowań, zaawansowane technologie systemów VRF sprawiają, że uznaje się je za kompleksowe rozwiązanie systemowe.
 • ERV (Energy Recovery Ventilation) Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Dotyczy to central z wymianą energii powietrze-powietrze.

Nasza pełna oferta: