fbpx
Menu Zamknij

Pompy ciepła dla naszych klientów

Pompy ciepła w zgodzie z naturą jako urządzenia ekologiczne

Projekt domu wymaga przemyślenia wielu kwestii związanych z jego funkcjonowaniem. Dobieramy nie tylko wygląd i układ pomieszczeń, ale również na przykład to, jak będą przebiegały rurociągi z wodą, a także w jaki sposób będzie on ogrzewany. Zachęcamy do postawienia na proponowane przez NTS Energy rozwiązania, jakim są powietrzne pompy ciepła, gruntowe lub do CWU. Dzięki nim z powodzeniem dostarczycie Państwo sobie do domu rozkosz i komfort. Dzięki usługom oferowanym przez naszych wysoko wykwalifikowanych fachowców, zapomnicie o marznięciu podczas długich, mroźnych wieczorów. Możecie również wzbogacić swój dotychczasowy system grzewczy o pompy ciepła powietrze-powietrze, które w okresach przejściowych(wiosna, jesień) wykonają swoje zadanie bez włączania głównej instalacji.

Co zyskujesz posiadając pompę ciepła?

Pompy ciepła wykorzystują całkowicie naturalne, ogólnodostępne i darmowe zasoby, dlatego są rozwiązaniem korzystnym zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym. Pompa ciepła jest jednym z elementów do obniżenia kosztów ponoszonych na ogrzewanie lub chłodzenie domu.

Instalacja pompy ciepła powietrze-woda jest możliwa zarówno w nowym, jak i w modernizowanym budynku. Montaż pompy ciepła powietrze-woda jest niemal bezinwazyjny – nie wymaga skomplikowanych prac ziemnych, wykonywania odwiertów czy dostępu do wód gruntowych jak w przypadku pompy ciepła gruntowej. Może ona zostać również podłączona do istniejącej instalacji grzewczej, w których odbiornikami ciepła są np. grzejniki, czy „podłogówka”. Efektywność pompy ciepła będzie jednak największa w przypadku ogrzewania niskotemperaturowego. Choć i na to mamy rozwiązania w postaci pomp ciepła wysokotemperaturowych które bez wspomagania grzałek uzyskują temperaturę wody na wyjściu np. do grzejników nawet do 80C przy temperaturze na zewnątrz -25C. Pompy ciepła wysokotemperaturowe są idealnym rozwiązaniem przy modernizacjach.

Pompa ciepła ma wiele zastosowań – oprócz ogrzewania budynku można ją także stosować do chłodzenia pomieszczeń oraz w celu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Gwarantuje również bezpieczeństwo, zapewnia użytkownikom wygodę korzystania, a jej montaż jest niemal bezinwazyjny. 

Ile trwa montaż pompy ciepła?

 Z reguły montaż pompy ciepła powietrze – woda trwa 1-2 dni, czyli posadowienie jednostki zewnętrznej na przygotowanym stelażu, montaż jednostki wewnętrznej hydro na ścianie. Podłączenie freonowe i elektryczne pomiędzy modułami, próby ciśnieniowe i próżniowanie( w przypadku pomp ciepła typu split). Kolejny etap to już montaż hydrauliczny kotłowni ( zasobnik CWU, bufor jak wymagany, grupy pompowe, lub pompowo-mieszające, zawory, rurarze…)zwykle 1-3 dni. I na koniec uruchomienie, sprawdzenie parametrów i przeszkolenie użytkownika.

Dlaczego warto postawić na pompy ciepła powietrzne? Przede wszystkim nie musisz posiadanej działki uzbrajać w gaz, a także zmniejszysz koszt o konieczność budowy kotłowi olejowej, do której aranżacji konieczne jest stworzenie osobnego pomieszczenia. Również nie będzie konieczności ustawiania w ogrodzie zbiornika zawierającego propan-butan. Jest to idealne rozwiązanie przy modernizacjach i nowych budynkach. Dlaczego warto postawić na pompy ciepła gruntowe? Tylko i wyłącznie ze względu na wyższe COP niż w przypadku pozostałej grupy pomp ciepła, oraz na możliwość pasywnego chłodzenia. Choć montaż jest dość uciążliwy zwłaszcza w części dolnego źródła. Gdzie należy poza budynkiem wykonać odwierty lub kolektor poziomy to eksploatacja jest najniższa. Ostatnią grupą są pompy ciepła tylko na cele CWU. Idealne w przypadku innych źródeł ciepła, lub w miejscach gdzie jest używana tylko CWU. Co należy do atutów oferowanych przez nas pomp ciepła gruntowych, powietrznych i do CWU? Przede wszystkim to, że są niewielkie, pomieszczenie przeznaczone pod ich budowę może z powodzeniem służyć na przykład jako suszarnia czy pralnia. Jeśli masz naprawdę mało miejsca to zapytaj handlowca o pompy ciepła kompaktowe (2W1). 

pompy ciepła
Zapraszamy do postawienia na powietrzne pompy ciepła, a także gruntowe lub do CWU. Ich zaletą jest zdecydowanie dość duża energooszczędność, to z kolei zobaczyć mogą Państwo na… rachunkach! Jak to możliwe? Urządzenia, których wybór proponujemy, w efektywny sposób przekształcają naturalne źródła energii na zapewnienie w Państwa domu wyższej temperatury. Zapewnij sobie i domownikom wysoki komfort cieplny – poznaj pompy ciepła klasy premium, które znajdują się w naszej ofercie!

Wszystkie oferowane przez nas pompy ciepła spełniają wymogi stawiane przez programy dotacyjne. Każda pompa ciepła posiada niezbędną dokumentację i certyfikaty. Pompy ciepła znajdują się w bazie ” Czystych Urządzeń”  (na tzw. liście ZUM), stworzonej i zweryfikowanej przez NFOŚIGW.

Nie musisz się więcej zastanawiać. Zdaj się na wiedzę i doświadczenie Zespołu specjalistów z NTS-Energy. Wypełni formularz i umów się na spotkanie. Analizując przekazane nam dane o obiekcie, krok po kroku omówimy różne warianty i wspólnie wybierzemy najlepszy.