fbpx
Menu Zamknij

Pompy ciepła Hitachi Yutaki S niskotemperaturowe

System split Yutaki S

Pompa ciepła powietrze-woda Yutaki S to wysokowydajne rozwiązanie typu split z jedną jednostką wewnętrzną i jedną jednostką zewnętrzną (hydrobox) firmy Hitachi. Pompa zasila wodą grzewczą grzejniki niskotemperaturowe, klimakonwektory, systemy ogrzewania podłogowego lub systemy mieszane, zgodnie z życzeniem i potrzebami użytkowników.

Co więcej, dzięki połączeniu z zasobnikiem (CWU), może ona produkować CWU( ciepłą wodę użytkową). Konfiguracja sterowania obiegiem wody dokładnie pokrywa zapotrzebowanie na ciepło. Przy rosnącej temperaturze zewnętrznej system obniża temperaturę wody grzewczej (krzywa grzewcza), co daje możliwości znacznego obniżenia kosztów ogrzewania. Temperatura wody grzewczej osiąga wartości od 18℃ do 48℃. W zależności od potrzeb, dzięki zastosowaniu pompy ciepła w systemie grzewczym z klimakonwektorami, może być ona przełączona na tryb „chłodzenia”. Pozostałe funkcje dodatkowe, to m. in. funkcja zapobiegania rozwojowi bakterii Legionella, która jest automatycznie włączana raz w tygodniu o dowolnej porze i może być ręcznie wyłączana.

Hitachi Yutaki S pozwala na stosowanie różnych kombinacji przyłączeniowych, jak np. systemu z grzejnikami niskotemperaturowymi, ogrzewania podłogowego lub systemów mieszanych. Współdziałając z ogrzewaniem podłogowym Yutaki S zapewnia najlepszy, równomierny układ temperatury w pomieszczeniu. System może być stosowany zarówno w celu modernizacji istniejącego systemu grzewczego, jak i w całkowicie nowych budynkach nie wyposażonych w systemy grzewcze. Kompaktowa budowa jednostki wewnętrznej i zewnętrznej zapewnia wiele możliwości montażowych. Hitachi Yutaki S umożliwia ponadto korzystanie z ciepłej wody użytkowej i połączenie z urządzeniem solarnym

Jednostka zewnętrzna (agregat)

Zimą jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z powietrza otaczającego i za pomocą czynnika roboczego r 410A lu r32 krążącego w obiegu freonowym pompy ciepła Hitachi Yutaki S przekazuje je poprzez wymiennik płytowy do systemu ogrzewanego pomieszczenia. W lecie urządzenie może chłodzić, czyli pracować w układzie odwracalnym inaczej mówiąc rewersyjnym (bez wpływu na temperaturę ciepłej wody użytkowej). W tym trybie pracy ciepło pobierane jest z pomieszczeń za pomocą klimakonwektorów i usuwane na zewnątrz z użyciem agregatu.

Możliwości przyłączeniowe Hitachi Yutaki S:

  • Grzejniki niskotemperaturowe (48°C)
  • Ogrzewanie podłogowe (również w połączeniu z grzejnikami)
  • Klimakonwektory wodne
  • Zasobnik CWU
  • Przyłącze solarne

Możliwość wyboru hydromodułu (jednostka wewnętrzna):

Nasza pełna oferta: