Stając przed wyborem projektu wymarzonego domu, rzadko zastanawiają się Państwo nad sposobem jego ogrzewania. A gdyby z góry zdecydować się na pompę ciepła? Działki nie trzeba uzbrajać w gaz lub nie będzie trzeba przeznaczać osobnego pomieszczenia na kotłownię olejową, bądź ustawiać w ogrodzie zbiornika na propan-butan. Dom nie musi mieć komina. Pomieszczenie, gdzie stoi pompa ciepła może służyć również do innych celów np. jako pralnia lub suszarnia. Brak procesu spalania, a zatem bezpiecznie i ekologicznie. Do powyższych zalet należy dodać jeszcze jedną i najważniejszą -bardzo tanie ogrzewanie. Choć koszty inwestycyjne w system z pompą ciepła wielu przerażają, późniejsze koszty ogrzewania mile zaskakują.

Już od 40 lat firma NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. zapewnia komfort koszystania z ciepłej wody milionom ludzi w Polsce i poza jej granicami. Od 2000 roku głównym udziałowcem Spółki jest szwedzki koncern NIBE AB – jeden z największych producentów pomp ciepła w Europie. Pompy ciepła marki NIBE dołączyły do szerokiej oferty NIBE-BIAWAR w 2002 roku. Niedługo po tym firma NIBE-BIAWAR została liderem w sprzedaży pomp ciepła w Polsce i utrzymuje tę pozycję do dziś! W ciągu 12 lat firma NIBE-BIAWAR dostarczyła swoim klientom ponad 5500 szt. pomp ciepła NIBE, a w ostatnich kliku latach nawet co siódma gruntowa pompa ciepła zainstalowana w Polsce, to urządzenie marki NIBE. Dlaczego pompy ciepła NIBE należą do najczęściej wybieranych urządzeń spośród innych marek dostępnych w Polsce? Przede wszystkim dlatego, że w koncernie NIBE nie mówi się już o 75% redukcji zużycia energii, ale o 80% oszczędnościach, które można osiągnąć instalując pompę ciepła NIBE najnowszej generacji. Na osiągnięcie i utrzymanie pozycji lidera niewątpliwie ma wpływ szeroka gama urządzeń i akcesoriów o coraz wyższej efektywności i jakości, jak również kompleksowa usługa i wsparcie techniczne z zakresu doboru urządzeń do indywidualnych potrzeb klientów, rozbudowana sieć autoryzowanych instalatorów oraz stabilna baza serwisowa.

Z zgodnie z Dyrektywą ErP, od 26 września 2015r. wszystkie pompy ciepła o mocy do 70 kW, muszą posiadać etykietę energetyczną, podobną do etykiet wprowadzonych już wcześniej dla telewizorów, lodówek, czy pralek. Na etykiecie, wskazana jest klasa sezonowej efektywności energetycznej, w skali od A+++ do G , gdzie G wskazuje najmniej efektywną pracę, a A+++ najbardziej efektywną i energooszczędną pracę urządzenia lub zestawu urządzeń.

Podział pomp ciepła gruntowych NIBE

ze sprężarką on/of :

 • model 11 45,  moc 6, 8, 10, 12, 15 , 17 kW
 • model 1245 ( kompaktowa z wbudowanym zasobnikiem CWU), moc 6, 8, 10, 12 kW

ze sprężarką on/of  i funkcją pasywnego chłodzenia:

 • model 11 45 PC, moc 5, 6, 8, 10 kW
 • model 1245 PC ( kompaktowa z wbudowanym zasobnikiem CWU), moc 5, 6, 8, 10 kW

ze sprężarką inwerterową:

 • model 1155, moc od 1,5 do 6 kW, od 3 do 12 kW lub od 4 do 16 kW
 • model 1255 ( kompaktowa z wbudowanym zasobnikiem CWU), moc od 1,5 do 6 kW,
  od 3 do 12 kW lub od 4 do 16 kW

ze sprężarką on/of:

 • model 1345 moce 24, 30, 40, 60 kW
 • model AP-BW30:
 1. jednostki jednosprężarkowe  o mocy: 29H, 37, 45, 56H, 58, 69 kW
 2. jednostki dwusprężarkowe o mocy: 85H, 110, 125, 160 kW

Zobacz opisy i parametry w katalogu:

 

Jesteśmy certyfikowanym partnerem Nibe-Biawar w zakresie montażu, uruchomienia i serwisu pomp ciepła. Posiadamy stałą ekspozycję pomp ciepła Nibe. Uczestniczymy corocznie w programie” szwedzka dotacja”.