fbpx
Menu Zamknij

Zubadan Inverter

Opatentowana technika Zubadan Inverter stanowi obecnie optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła powietrze-woda.

Obieg czynnika chłodniczego Zubadan z dochładzaczem HIC i sprężarką z układem wtrysku pary umożliwia stabilizację natężenia przepływu czynnika chłodniczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Dzięki temu system jest w stanie działać z pełną mocą także przy -15°c. Nawet przy -28°c i niżej pompa ciepła jest zdolna do skutecznego i niezawodnego działania. Oznacza to, że dzięki technice Zubadan pompy te plasują się wysoko ponad konkurencją.

Wysokie temperatury zasilania rzędu 60°C sprawiają, że pompy ciepła powietrze-woda Ecodan z urządzeniem Zubadan Inverter mogą funkcjonować z grzejnikami tradycyjnymi z dobrą sprawnością. W związku z tym Zubadan jest najlepszym wyborem w przypadku modernizacji. Bez względu na to, jakie warunki stawia budynek, urządzenia Zubadan Inverter będą działały z najwyższą mocą w całym zakresie roboczym.

Systemy Zubadan wyposażone są ponadto w zoptymalizowaną funkcję odmrażania, która jest regulowana zależnie od zapotrzebowania z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej, temperatury powierzchni lameli wymiennika agregatu, czasu pracy i czasu trwania procesu rozmrażania. Odstępy między procesami rozmrażania można dzięki temu wydłużyć do 150 minut, a czas trwania takiego jednego procesu jest o 50% krótszy w porównaniu z typowymi urządzeniami, co to daje? Po prostu mniej procesów rozmrażania więcej pieniążków w kieszeni.

Pompa ciepła Mitsubishi typu split składa się z:

  • agregat (jednostka zewnętrzna);
  • hydrobox (jednostka wewnętrzna);
Pompy ciepła powietrzne Mitsubishi
Oznaczenia informacyjne agregatu (jednostki zewnętrznej)
Oznaczenia informacyjne hydroboxu (jednostki Wewnętrznej)

Modele hydroboxu

Moduły wewnętrzne bez wbudowanego zasobnika CWU najnowszej generacji C zostały pod wieloma względami jeszcze bardziej zoptymalizowane. Manometr wbudowany jest teraz w obudowie i znajduje się w bezpośredniej bliskości wyświetlacza regulatora. W wersji standardowej nowy regulator pompy ciepła FTC5 wyposażony jest m.in. w ulepszoną funkcję autoadaptacji.

Dodatkowo bezpośrednio na regulatorze można odczytać ilość pobieranej energii elektrycznej i oddawanej energii cieplnej. W tym celu moduł wewnętrzny bez wbudowanego zasobnika CWU wyposażono w czujnik natężenia przepływu.

Wymiana ciepła dokonywana jest za pomocą wymienników ciepła o różnej wielkości (typ 1 i typ 2) dopasowanych do kombinacji modułu zewnętrznego i wewnętrznego.

Mitsubishi Electric oferuje także moduł wewnętrzny bez wbudowanego zasobnika CWU i bez funkcji grzania awaryjnego w postaci grzałki elektrycznej do użytku w kaskadach pomp ciepła powietrze-woda.

Przykładowy zestaw : agregat + hydrobox, oraz schemat instalacji:

W systemie split energia transportowana jest do budynku w postaci czynnika chłodniczego. W urządzeniu wewnętrznym, połączonym z jednostką zewnętrzną instalacją z czynnikiem chłodniczym, znajduje się płytowy wymiennik ciepła. Zasada działania split podnosi łączną efektywność systemu. Stanowi też lepsze rozwiązanie w przypadku większej odległości między urządzeniem wewnętrznym a zewnętrznym. Zależnie od mocy pompy ciepła długość instalacji pomiędzy jednostkami może wynosić do 75 m.

W obrębie systemu pomp ciepła Ecodan można stosować dowolne konstrukcje i inwertery. Oznacza to, że dostępne są systemy split z urządzeniami Zubadan i Power Inverter. Dzięki temu system Ecodan można dokładnie dopasować do warunków użytkowania i montażu — przy optymalnym wymiarowaniu będzie on pracował z najwyższą efektywnością.

W warunkach szczególnego zapotrzebowania na moc grzewczą istnieje możliwość połączenia pomp ciepła w kaskady – w celu ich eksploatacji również w środowisku komercyjnym lub budynkach wielorodzinnych.

Także w modułach wewnętrznych z wbudowanym zasobnikiem CWU stosowane są zależnie od mocy modułu zewnętrznego dwa różne wymienniki ciepła. Moduł wewnętrzny z wbudowanym zasobnikiem CWU Ecodan odznacza się innowacyjnym rozwiązaniem obiegu CWU w postaci zewnętrznego płytowego wymiennika ciepła, który jest w obudowie modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem CWU. Podgrzewanie wody pitnej w ten sposób przynosi wzrost efektywności nawet o 17,5% w stosunku do dotychczasowego systemu (przy podgrzaniu wody z temperatury 40°C do 55°C). Taką poprawę kosztów eksploatacji uzyskano m.in. poprzez zmianę sposobu prowadzenia rur, która pozwoliła na zwiększenie wypływającej ilości wody. Wbudowany separator wapnia o objętości 860 cm3 i powierzchni 16,4 m2 (wełna ze stali nierdzewnej) filtruje wodę w zasobniku w trybie ciągłym i praktycznie bezobsługowo.

Przykładowy zestaw agregat + hydrotower, schemat instalacji budowa:

Poznaj cenę instalacji grzewczej opartej na pompie ciepła Mitsubishi Power Inwerter:

Oferujemy kompletne kotłownie oparte o pompy ciepła Mitsubishi Zubadan w cenie katalogowej pompy ciepła minus uzgodniony rabat +8 % VAT.

Przydatne linki:

Nasza pełna oferta: